Сайт любителей музыки

Як гідроізолювати фундамент згідно з сучасними будівельними технологіями

Гидроизоляция фундаментаГідроізоляція фундаменту – це практично найважливіший елемент в будь-який споруді. Якщо це буде зроблено неякісно, ​​то напевно ви зіткнетеся з серйозними проблемами, аж до руйнування конструкції.

Перш за все, зведення фундаменту має розпочатися після його якісного захисту від впливу вологи, а для цього обов’язково повинна бути передбачена гідроізоляція, причому це стосується не тільки поверхневих вод, а й грунтових. Якщо в першому випадку достатньо буде тільки вимощення, то в другому все набагато складніше. Перш ніж ви приступите до гідроізоляції фундаменту від грунтових вод, потрібно визначити рівень їх залягання, а також тип ґрунту.

Існує кілька типів гідроізоляції:

  • якщо рівень грунтових вод знаходиться недалеко від фундаменту, тобто від метра до його половини, то вам цілком достатньо буде обмазувальної гідроізоляції, яка забезпечить захист від капілярних звичайних вод;
  • якщо рівень води знаходиться в метрі або більше, то грунтовна гідроізоляція може бути і упущена, хоча ми б все ж рекомендували вам її зробити, адже якщо кількість атмосферних опадів збільшиться, то і можливий збиток також зросте, тому необхідний мінімум – це вищезгадана обмазочная гідроізоляція;
  • найскладніше доводиться в тих випадках, коли рівень залягання ґрунтових вод досить високий, в такій ситуації вам буде недостатньо звичайної гідроізоляції, а доведеться спорудити дренажну систему, яка буде відводити від фундаменту споруди воду;
  • іноді гідроізоляція необхідна незалежно від рівня залягання грунтових вод, це стосується тих ситуацій, коли будови зводяться на суглинних або глинистих ґрунтах.

Як гидроизолировать фундамент згідно з сучасними будівельними технологіями

Існує кілька типів ґрунтових вод, а саме безнапірні, слабонапорние, напірні і підвішені. Від цього типу буде залежати і вибір фундаменту, а також відповідна йому гідроізоляція. Тут необхідно звернути увагу на те, як саме грунтові води взаємодіють з навколишнім середовищем в залежності від типу:

  • безнапірні води контактую з повітрям через пори, які є в пластах грунту;
  • слабонапорние води відокремлені глинистим грунтом, який не пропускає повітря, тому вони тільки можуть виливатися на поверхню з сильним напором;
  • підвішені знаходяться в самому пласті, вони відокремлені від інших видів вологи;
  • найнебезпечнішими для фундаменту є напірні, на грунтах з такими водами не обійтися без міцних армованих фундаментів, а ось гідроізоляція повинна бути проникаюча і якісна з глиняним замком.

Гідроізоляція фундаменту залежить від виду споруди. Також не забувайте про вплив м’якості і складності грунту.
Найбільш простою у виконанні завжди вважалася обмазочная гідроізоляція. Її застосовують на тих ділянках, де немає особливих проблем з ґрунтовими водами. Найчастіше при створенні гідроізоляції фундамент обробляється за допомогою бітумної мастики. Цей спосіб найекономічніший, але не дуже якісний, адже бітум можна легко пошкодитися при впливі механічного характеру, наприклад, під час засипання котловану навколо фундаменту. Якщо на вашій ділянці були виявлені напірні води, то така гідроізоляція вам не підійде, адже вона не зможе витримати досить потужного впливу водоносного пласта.

фундаментГідроізоляцію за допомогою рулонних матеріалів найчастіше виконують, використовуючи руберойд, який більш стійкий до різних механічних впливів на відміну від мастики. Щоб монтувати рулонну ізоляцію, промажте рівний фундамент мастикою, зверху наклейте нахлест 2-3 шари руберойду.

Напилювану ізоляцію наносять з використанням розпилювача, вона повинна закрити всі опуклості і виїмки фундаменту, тому тут не потрібна попередня підготовка і вирівнювання. Єдина обов’язкова умова стосується армування за допомогою спеціального матеріалу, який відмінно зміцнить ваш фундамент.

Одним з підвидів проникаючої ізоляції вважається ізоляція цементним розчином, де використовується пісок і різні спеціальні добавки. Це не тільки найдорожчий, але і найбільш ефективний спосіб захисту для вашого фундаменту. Приготована суміш проникне в усі щілини і пори, заповнить їх і запобігатиме потраплянню вологи, що позитивно позначиться на терміні експлуатації споруди.

Деякі будівельні бригади і недосвідчені новачки в процесі установки гідроізоляції можуть допускати грубі помилки. Перш за все, це пов’язано з використанням неприпустимих матеріалів. Так, ні в якому разі не використовуйте тонкошарові гідроізоляційні мембрани і плівки, оскільки вони можуть дуже швидко вийти з ладу через недостатню товщини. Також не варто використовувати дорогі плівки, які забезпечують захист від ультрафіолетових променів, це недешево, причому і плівка не зможе витримати сильного напору ґрунтових вод.