Сайт любителей музыки

Визначні місця Вільнюса. Гостра Брама

Вільнюс — столиця Литви. Місто багате на визначні історичні памятки та артефакти. Щороку його відвудують тисячі туристів і кожен з них відкриває для себе щось нове. Відправитись туди можна вже в найближчі вихідні, для цього достатньо придбати онлайн залізничні квитки на сайті https://proizd.ua/ua.

Одним з найвизначніших місць з великим сентиментальним і емоційним навантаженням являється Остра Брама. Тут знаходиться чудовий образ Богоматері з Остра Брами, що привертає увагу багатьох паломників протягом століть. Сьогодні віруючі моляться тут різними мовами. Остра брама колись була міськими воротами, і захисною спорудою при в»їзді в Вільнюс. Входжу в каплиці з розписом через вхід в стіні між воротами і костелом св. Тереза, а потім по сходах на другий поверх.

Український Вільнюс в релігійній архітектурі представляє, Греко-католицька церква і Василіанський монастир вони до цих пір служать греко-католицькій громаді. Нинішня форма храму відноситься до кінця вісімнадцятого століття і є результатом праці видатного архітектора Дж. К. Глаубіца.

Від головниго пішохідному маршруту ви повинні повернути в чудовий провулок, на вулицю літератури, там є будинок, де жив Адам Міцкевич. Весь район наповнений «літературним» духом, тут є паби, де збирається богема і має свій власний стиль.

Відвідуючи місто бажано почати огляд з Замкової гори, яка тепер називається Гедімінас. Звідси відкривається чудовий вид на історичний і сучасний Вільнюс з сучасним Citi. На вершині гори височить вежа Гедімінаса, доступна для туристів.

Не забудьте відвідати район Россі. Він знаходиться всього в десяти хвилинах ходьби (пішки) від центру, але він дуже приміський за своїм характером — невеликі коттеджі, що потопають в зелені. Історична пам»ятка — закрите кладовище — справжній колективний портрет, нині неіснуючого Вільнюса. Історичний вхід веде через військове кладовище, в центі якого розташований мавзолей з серцем Юзефа Пілсудського і останками його матері Марії. Мавзолей оточений надгробками солдатів, загиблих в 1919 і 1920 та 1939 і 1944 роках (операція «Остра Брама»).